Zkušenosti uživatelů

cuzbery
Pro: Já už jsem vyzkoušel za ty roky opravdu hodně antivirů, počínaje AVG, Kaspersky, Panda, Avira, Norton, NOD32 a další a každý měl své přednosti, ale také mouchy, jeden žral moc paměti a zatěžoval procák, druhý jel svižně ale, zase se mi do PC dostala havěť, třetí byl nepřehledný a hrozně pomalý.. no a pak přišel na řadu Avast, už ho používám 2 roky a neměl jsem sebemenší problém, tento antivir má oproti jiným velkou výhodu, je propracován do detailu a má vychytané mouchy takže jeho funkce jsou řekněme vyvážené, tím myslím, že nezatěžuje PC, ale stále Váš počítač chrání a každý den se aktrualizuje, je přehledný opravdu velmi kvalitní soft!
Proti: Malinko pomalejší kontrola, ale o to důkladnější, u tohoto programu se vyplatí počkat.
Souhrn: Avast best!

kluk
Pro: Je free, má přehledné uživatelské rozhraní a nový kabát. Ale to je asi tak vše!!!
Proti: Spousta falešných poplachů, reaguje i na reklamu sklik na seznamu. Nainstaloval jsem ho do čistého systému plně aktualizovaného Win XP SP3. Předtím jsem ho měl ještě na zkoušku v jetym před reinstalací, a problémy jsou pořád ty samé, zlobí a zlobí, vyskakuje na mně ovládací grafické rozhraní zvukového nastavení pc, na stránkách které jsou z větší části realizovány pomocí Flash zamrzá a blokuje přístup k těmto stránkám, a v některých případech silně brzdí načítání stránek. Avast!5 jsem odinstaloval a vrátil se zpět k Avast!4.8, no a je klídek. Netvrdím, že tyto problémy bude mít každý kdo si Avast!5 nainstaluje, ale pochybuju že je problémový jen u mně.
Souhrn: Avast!5 potřebuje ještě dozrát !

Pepe
Pro: Kvalitní český antivir, snadné ovládání, ryhlost, HW nároky
Proti: ani nic
Souhrn: Avast je super antivir

PH93
Pro: Avast 5 je korunovaný král mezi free antiviry, nezatěžuje systém jako ostatní antiviry, je rychlý, samostatný, prostě nainstalujete a zapomenete, detekce avastu v nezávislých testech stoupají...... :)
Proti: Občas může být falešná detekce, ale aspon víte, že vás chrání - narozdíl od jiných :)
Souhrn: Kvalitní český antivir s mnoho nástroji..:)

Radim
Pro: Je super, spolehlivost sama, chápu, že nějakej škarohlíd si na něm zase smlsne, ale já jsem spokojen. Chtěl bych poděkovat AVG, že pomáhá konkurenci, když mi loni v červnu začali vyhrožovat, že si musím koupit novou verzi, začal jsem se poohlížet po konkurenci a našel jsem avast. AVG neustále otravovalo o avastu ani nevím. Chválím.
Proti: Nevím, snad jen to, že mi (přestože mám aktualizace automatické zaškrtnuté) nevyskakuje dole modrý obdelníček, že byla databáze aktualizována a to přesto, že mám absolutně veškeré nastavení programy naprosto shodné s kámošem a tomu ta aktualizace vyskakuje, asi jsem kopyto. Navíc je to úplně okrajová věc.
Souhrn: Nemohu si stěžovat.

skippy
Pro: Marketingově zvládnutý, vhodný pro naprosto neznalé nebo nenáročné uživatele naznalé jednoduchých nastavení proti vniknutí viru!!!
Proti: Program obecně pracuje hladce, bohužel ne na všech konfiguracích což se projevuje zpomalováním načítání, omezením výkonu na pamětích atd... Poměrně slabá ochrana proti cílenému napadnutí přímo avastu, program se dá v celku lehce omezit a obejít. Průměrné vyhledávání heuristikou a skenování...
Souhrn: Pro masového uživatele zdarma a vhodné, nedoporučuji na PC s bankovnictvím a citlivými daty!!!!

rybaakvarijní
Pro: Je zadara
Proti: Byl jsem avasťák a už nejsem. Na vistě otřesný zpomalení, sekání systému, vracím se k aviře
Souhrn: raději ne

Nothing
Pro: Měl jsem NOD32(asi 3 a půl roku) pak jsem si koupil Windows 7 a vyzkoušel nový Avast 5.0 free a spokojenost. Je lepší než nod32 v tom, že vás upozorní, když si stahujete infikovaný soubor dříve než se uloží na váš PC. Toto Nod32 neumi ten to kontroluje jen, když se celý stáhne. Taky má dobrý webový štít a je dost rychlý. Bezvadný antivit a je mě jedno, že má ESET reklamu všude...
Proti: Nic jsem nenašel.
Souhrn: Můžu milovníkům ESETů jen doporučit!!!

Matty
Pro: Aktuálně mám avast ve verzi 6 a jsem s ním spokojen. To co nabízí ve free verzi mi bohatě stačí. Dost jsem si oblíbil např. Test po restartu, myslím, že je to šikovná vychytávka. Navíc má přehledné grafické rozhraní.
Proti: Nejsem moc náročnej, tak mě nyní nic nenapadá.
Souhrn: Dávám 100% :-D

Spok
Pro: V posledních verzích se hodně zlepšila HW náročnost, což byla v minulosti slabina avastu. Možná to ale bude i tím, že rychle roste HW výkonnost našich strojů :-) Každopádně otestovat celý disk hloubkovou kontrolou už netrvá 12 hodin jako před pár lety.
Proti: Na diagnostice je stále co zlepšovat.
Souhrn: Jako freeware je avast asi nejlepší řešení, uvidíme jak si povede do budoucna.