Novinky, změny a aktualizace

avast! Free Antivirus 2016 (verze 11)

Tradice neporušena ani letos, s koncem roku přichází Avast opět s novou verzí. Ta navazuje na verzi předchozí a nese tak název avast! Free Antivirus 2016, v kódovém označení jde o verzi 11 (přesněji například 11.1.2245).

V této verzi najdou uživatelé opět několik novinek i nových funkcí. Velkou novinkou je Hesla Avast, která uživatelům umožňuje spravovat a ukládat svá hesla bezpečněji než pouze ve webovém prohlížeči. Tuto novinku hodnotíme velmi kladně! Vylepšení doznalo Zabezpečení domácí sítě a také Kontrola HTTPS. Změny doznalo také tradičně i uživatelské rozhraní.

Velikost instalačního balíčku: 95 MB
Datum uvolnění: listopad 2015

Nový avast! Free Antivirus 2016
avast! Free Antivirus 2016

avast! Free Antivirus 2015 (verze 10)

Jak je již dobrou tradicí, přichází Avast s koncem roku opět s novou verzí svého oblíbeného antivirového programu, ta nese název avast! Free Antivirus 2015, v kódovém označení jde o verzi 10 (přesněji například 10.0.2208).

V této verzi najdou uživatelé několik novinek i nových funkcí. Asi tou nejzajímavější je Zabezpečení domácí sítě. Mnoho z nás využívá doma vlastní Wi-Fi síť, ale jen málokdo rozumí jejímu zabezpečení. Poslední verze Avastu vám ji zkontroluje a upozorní na případné bezpečnostní problémy..

Velikost instalačního balíčku: 85 MB
Datum uvolnění: listopad 2014

Nová funkce Zabezpečení domácí sítě
avast! Free Antivirus 2015

Věrnostní sleva na Avast Pro Antivirus

Základní verzi antivirového programu Avast používám již řadu let, za tu dobu změnil program jméno i grafický vzhled. Zdarma však zůstává stále.

Nedávno jsem si prodlužoval registraci a dostal jsem k ní Věrnostní slevu 75% na Avast Pro Antivirus. Roční licence by mě tak vyšla na 190 Kč. To už je zajímavá cena, nad kterou se stojí zamyslet.

Těžko odhadovat po kolika letech vám Avast tuto slevu nabídne, na aktuální emailovou adresu mám Avast registrovaný již 722 dní. Jde o zajímavou akci, která se příští rok již nemusí opakovat.

Věrnostní sleva 75% na Avast Pro Antivirus
Věrnostní sleva 75%

avast! Free Antivirus 2014 (verze 9)

Novou verzi programu avast! představoval AVAST Software pravidelně vždy v únoru. Tentokrát tradici porušil a verzi 9 uvolnil již v říjnu, tedy po osmi měsících od představení verze 8. A jaké novinky s sebou devátá řada přináší? Například opět nové uživatelské rozhraní, rychlejší skenování, vylepšené ochranné štíty. Z nových funkcí například skenování v cloudu, anonymní a bezpečné prohlížení internetu či možnost vytvoření záchranného disku.

Velikost instalačního balíčku: 82 MB
Datum uvolnění: říjen 2013

Nové uživatelské rozhraní avast! Free Antivirus 2014
avast! Free Antivirus 2014

avast! Free Antivirus verze 8

Tak jako každý rok, i letos přichází AVAST Software s novou verzí. Nejvýraznější změnou, která zaujme na první pohled je úprava grafického rozhraní, které je nově optimalizováno pro dotykový operační systém Windows 8. Významnou novinkou je v poslední verzi doplněk nazvaný Software Updater, který vás upozorní na dostupné aktualizace ostatních aplikací, které by mohly znamenat případné bezpečnostní riziko.

Velikost instalačního balíčku: 103 MB
Datum uvolnění: únor 2013

Nové uživatelské rozhraní avast! Free Antivirus pro verzi 8.
avast! Free Antivirus 8

avast! Free Antivirus verze 7

S železnou pravidelností přichází AVAST Software po roce s novou verzí svého antivirového programu. Co nového pro nás připravili tentokrát? Aktualizace virové databáze se provádí cloudovým způsobem, přibyla funkce SafeZone, kterou oceníte zejména při používání vašeho internetového bankovnictví. Další užitečnou novinkou je funkce pro vzdálený přístup, což lze považovat za alternativu například k programu TeamViewer.

Velikost instalačního balíčku: 61 MB
Datum uvolnění: únor 2012

avast! Free Antivirus verze 6

Verze 6 s sebou přináší opět nové funkce, některý byly doposud dostupné pouze v placené variantě. Nově můžete od verze 6 využívat blokování adres nebo štít pro zachytávání nebezpečných skriptů. Velmi přínosnou novinkou je také technologie virtuálního surfování, nebo funkce AutoSandbox, která spustí podezřelé programy v samostatném prostředí izolovaném od vašeho operačního systému.

Velikost instalačního balíčku: 47 MB
Datum uvolnění: únor 2011

avast! Free Antivirus verze 5

avast! Free Antivirus

Nová generace antivirového programu avast! Jde o nástupce úspěšné řady avast! Home Edition v poslední verzi 4.8. Nyní se budeme setkávat s novým označením avast! Free Antivirus. Z pohledu licence se pro uživatele nic nemění, program zůstává stále zdarma. Nová verze s sebou ale změny přináší. A to hned několik.

Nový avast! 5 přináší, kromě vylepšení enginu i několik horkých novinek a užitečných vylepšení. Dochází ke změně uživatelského rozhraní aplikace, byl přidán chytrý antivirový skener, behaviorální štít nebo speciální tichý "herní" režim. Jistě vám také neuniklo, že se změnilo i logo programu.

Velikost instalačního balíčku: 39 MB
Datum uvolnění: leden 2010

Nové uživatelské rozhraní avast! FREE ANTIVIRUS pro verzi 5.
avast! FREE ANTIVIRUS